Pozycjonowanie i projektowanie stron WWW

banner

Jak czyścić srebro?

Srebrna biżuteria, którą kupujemy ze sklepów internetowych ze starociami, z czasem ciemnieje, ponieważ zachodzi proces utleniania. Często takie plamy mogą mieć dodatek koloru zielonego. Jak można wyczyścić srebro domowym sposobem niż od razu detergentem do srebra? Jest kilkanaście sposobów na mycie srebra:

Po pierwsze – do słoiczka wlać piwo, włożyć biżuterię na noc do słoika, rano wyjąć i wypłukać czystą wodą.

Po drugie – do garnka włożyć na spód i na boki folię aluminiową, następnie zalać litrem wody z pięcioma łyżeczkami soli (morska najlepiej), włożyć srebrną biżuterie i zostawić na noc. Rano wyjąć i wypłukać delikatnie wodą z solą i wypłukać.

Po trzecie- do plastikowej miski (garnek, ogólnie pojemnik) włożyć srebrne przedmioty i zalać je kwaśnym mlekiem. Całkowicie zakryte zostawić na 30 minut. Na koniec wypłukać czystą ciepłą wodą, wypolerować.

Po czwarte – czyszczenie pastą do zębów, wystarczy tylko nanieść pastę do zębów na bibelot, następnie przetrzeć szczoteczką do zębów i umyć w ciepłej wodzie.

Po piąte – jeśli ktoś pali to może użyć popiół od papierosów i delikatnie pociemniałe srebro można doczyścić wcierając popiół ściereczką. Po zabiegu dokładnie wypłukać czystą wodą. Niektóre klamki, które są srebrne można czyścić pastą – sól morska gruboziarnista namoczona octem. Po czym pastę nałożyć na klamkę i przetrzeć grubym, plastrem cytryny albo użyć ściereczki.

Copyright (c) www.zegarki4u.pl.