Pozycjonowanie i projektowanie stron WWW

banner

Jak działa Lombard?

Lombard jest pomocą dla osób, które w tej chwili nie mają płynności finansowej, dlatego w trudnej chwili idą do Lombardu i dostają gotówkę za dany przedmiot. Jeśli dana osoba zapomni spłacić pożyczkę to dany przedmiot staje się własnością Lombardu, dlatego należy pamiętać, żeby spłacać regularnie. Można zawsze przedłużyć raty tak, aby spłacić oraz z powrotem dostać przedmiot.

Lombard np. we Wrocławiu zwykle działa na tych zasadach:

1. Pożyczki są udzielane z odsetkami w okolicach 10%-15% miesięcznie.

2. Kwota pożyczki stanowi ok. 50% wartości zastawianej rzeczy, a więc jeśli przyniesiesz iPhone, który obecnie na ceneo można kupić za ok. 1000zł wzwyż to dostaniesz pożyczkę na 500zł wzwyż

3. Jeśli pożyczka nie zostanie spłacona w danym terminie, towar jest wystawiany na sprzedaż na allegro, w lokalu, ceneo po okazyjnej cenie.

Niektóre Lombardy na spłacenie pożyczki dają od dwóch tygodni do miesiąca, dlatego pożyczkobiorcy mogą swobodnie spłacać nawet w małych ratach odpowiednich dla zamożności pożyczkobiorcy. Czasami mogą spłacić całość od razu jak tylko zarobią. Po jakimś czasie po przejściu terminu mogą później odkupić.

Copyright (c) www.zegarki4u.pl.